Název KYC je zkratkou z anglického “Know Your Customer”. Tedy “poznej svého zákazníka”. Tento způsob ověření je nastaven i vyžadován úřady a v ČR znám pod pojmem “fyzická identifikace”. Všechny banky a finanční instituce (u nás nejprve PayU, nyní nově Adyen) musí dodržovat některá nařízení, aby omezily podvody, praní peněz či financování terorismu.
V administraci naleznete podnabídku Proces ověření, kde musíte souhlasit s obchodními podmínkami Adyenu. Najdete zde i odkaz na samostatnou stránku, kde vyplníte potřebné údaje.
Ano. Stejně jako při prvním vyplnění jděte do formuláře, kde informace upravte.
POZOR: Pokud údaje změníte, budou Adyenem opět schvalovány. Než budou schváleny, Adyen pozastaví výplaty z Heureka Marketplace. Pokud neproběhne úspěšné ověření do 30 dnů, bude Heureka Marketplace pozastaven. Pokud nebude obchod znovu ověřen do 72 dnů, veškeré prostředky na virtuálním účtu budou navráceny zpět zákazníkům. Věnujte tedy při úpravě zvýšenou pozornost tomu, zda byly údaje schváleny.
Příklad 1:
Společnost Mňamina.cz má 2 majitele. Pana Koblihu a pana Dortíčka. Každý z majitelů vlastní 50 % společnosti. Jednatelem této společnosti je paní Šlehačková. V údajích o osobách s rozhodovací pravomocí tak bude potřeba uvést osobní údaje jak pana Koblihu, tak i pana Dortíčka, kdy budou mít roli majitele. Součástí ověření je třeba nahrát nějaký doklad totožnosti. Dále své údaje nahraje i paní Šlehačková, která bude mít roli jednatele. Rovněž musí nahrát i doklad totožnosti.
Příklad 2:
Společnost Saláty.cz má jen jednoho majitele, pana Okurku, který je zároveň i jednatel. V údajích o osobách s rozhodovací pravomocí tak uvede své osobní údaje a v rozbalovacím seznamu zaškrtne roli majitele + jednatele. Následně nahraje i svůj doklad totožnosti.